رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه ای کوتاه با دکتر لاوری نیاد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهر جناح
#1
[عکس: dr-lavariniad-91.jpg]

جناح آنلاین : شرکت آقای دکتر لاوری نیاد در شصت و پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای آزاد اسلامی سراسر کشور در واحد علوم تحقیقات تهران بهانه ای شد تا مصاحبه ای هر چند کوتاه با ایشان داشته باشیم. پس چند ساعتی مزاحم ایشان شدیم و پس از گفتگو در مورد مسائل مربوط به دانشگاه آزاد بخشی از آن را به صورت مصاحبه زیر تقدیم شما میکنیم. از آقای دکتر به خاطر وقتی که در اختیار ما قرار دادند متشکریم.
این مصاحبه سه شنبه این هفته ( مورخ 4/2/1391 ) انجام گرفت.
جناح آنلاین : آقای دکتر لاوری نیاد، برای مقدمه هر آنچه که نیاز میدانید برای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی جناح توضیح دهید.

دکتر لاوری نیاد: به نام خدا
دانشگاه آزاد اسلامی شهر جناح از سال 1387 با 65 دانشجو در دو رشته کاردانی ناپیوسته کامپیوتر و عمران کار خود را آغاز نمود. به تدریج رشته ها افزایش و به 11 رشته شامل 2 رشته کامپیوتر پیوسته و ناپیوسته، 2 رشته عمران پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی و کاردانی زبان انگلیسی، کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حسابداری ، کارشناسی ناپیوسته آموزش و پرورش ابتدایی.
این دانشگاه به همت خیر بزرگوار حاج ابراهیم عباسی و تقبل هزینه راه اندازی از سوی ایشان راه اندازی شد.

جناح آنلاین : از جمله تغییرات دانشگاه و امکانات دانشگاه در این چند سال؟

دکتر لاوری نیاد: دانشگاه اولین بار در محل مدرسه راهنمایی هاجر راه اندازی شد. نهایتا به دلیل من بودن فضای، ساختمان آموزش به هنرستان حاج ابراهیم عباسی در جاده جناح-فرامرزان منتقل گردید.
همچنین یک باب خوابگاه در ابتدا به صورت استیجاری راه اندازی شد در حال حاضر 3 باب خوابگاه ( دو باب خواهران و یک مجتمع خوابگاهی برادران در توانبخش جناح مشغول به سرویس دهی است. کل هزینه خوابگاه رایگان بوده و تنها دانشگاه با خوابگاه کاملا رایگان در سطح استان و بلکه کشور است.
به علاوه پخت غذا نیز روزانه انجام و پارریات یک سوم هزینه از دانشجو دریافت و در اختیار آنان قرار میگیرد.

جناح آنلاین: اطلاعاتی در مورد پردیس در حال ساخت دانشگاه؟

دکتر لاوری نیاد : مجتمع اداری – آموزشی در زمینی به زیر بنای 10 هکتار و زیربنای ساختمان 2800 متر مربع در 4 طبقه هم اکنون در حال ساخت است.
به علاوه خوابگاه خوهران در دانشگاه به همت خیر بزرگوار حاج منصور عباسی با زیربنای 1000 متر مربع به زودی به بهره برداری می رسد. همچنین کلنگ مسجد دانشگاه با زیر بنایی حدود 1000 متر مربع به دست آقای دکتر دانشفرد، رئیس منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامی، دو هفته آینده زده می شود.
همچنین کار احداث بلوار دانشگاه حد فاصل سه راهی پای تاوه تا دانشگاه (حدود 3 کیلومتر) هم اکنون در حال اجراست و کار خاک ریزی آن انجام شده که 600 متر آن باقی مانده است که به زودی خاکریزی میشود.
همچنین سرویس های دانشگاه از یک عدد دستگاه به دو عدد افزایش یافته است.

[عکس: mosahebe-dr-lavariniad-91-2-4.jpg]


جناح آنلاین: تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل و فارغ التحصیل شده چند نفر است؟ اکثر دانشجویان خوابگاهی از چه مناطقی آمده اند؟

دکتر لاوری نیاد: در حال حاضر 650 نفر دانشجو در 11 رشته در حال تحصیل می باشند و این دانشگاه حدود 120 نفر فارغ التحصیل تاکنون داشته است. از مناطقی مانند رویدر، گوده، فرامرزان و مناطق دورتر مانند جاسک، رودان و میناب و همچنین عده زیادی از بخش شیبکوه و بخش مرکزی بندرلنگه .(با وجود اینکه همان رشته ها در دانشگاه شهرشان وجود دارد.)

جناح آنلاین: در حال حاضر مهمترین مشکل دانشگاه آزاد اسلامی جناح چیست؟

دکتر لاوری نیاد: مهمترین مشکل تامین استاد متخصص مخصوصا در رشته کامپیوتر است.

جناح آنلاین: بعضی ها میگویند دانشگاه آزاد جناح از فارغ التحصیلان شهر جناح برای تدریس استفاده نمی کند. تا چه حد این حرف صحت دارد؟

دکتر لاوری نیاد: در درجه اول دیدگاه ما این است که اشخاص صلاحیت علمی و اخلاقی داشته باشند نه اینکه صرفا کجایی باشند. اینکه از تمام روستاهای بستک و جناح در دانشگاه جناح استاد وجود دارد باعث افتخار است و نشان دهنده دید همه جانبه ای است که دانشگاه آزاد جناح به کل شهرستان دارد. همچنین اساتید خود باعث معرفی دانشگاه به تمام منطقه و جذب دانشجو می شوند.
اگر کسی در جناح شرایط تدریس را داشته باشد مطمئنا برای دانشگاه راحتتر است و ترجیح میدهیم از فارغ التحصیلان ساکن جناح استفاده کنیم به خاطر هزینه کمتر ( رفت و آمد و... ) و در دسترس بودنشان.
همانطور که اگر نگاه کنید ما تعداد زیادی از فارغ التحصیلان جناحی را برای امر تدریس در دانشگاه استفاده کرده ایم. عده ای نیز قبول پیشنهاد ما را قبول نکردند و همچنین این را نیز باید در نظر گرفت که فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی کم اند.

جناح آنلاین: از گوشه و کنار شنیده می شود دانشگاه در امور فرهنگی ضعیف است که شاید به جامعه جناح لطمه بزند. برنامه های دانشگاه برای امور فرهنگی دانشجویان چیست؟

دکتر لاوری نیاد: پس از ساخت خوابگاه دختران ( و انشالله به زودی برای پسران هم ساخته شود ) که دارای امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی کامل است و همچنین یک سالن ورزشی خواهران که در کنار خوابگاه احداث می شود، از این طریق میتوان بر روی فعالیت های فرهنگی تمرکز بیشتری نمود.

جناح آنلاین: آقای دکتر به عنوان آخرین سوال. از آنجایی که عده زیادی از مخاطبان سایت جناح آنلاین دانشجویان تشکیل میدهند، برنامه شما برای ارائه ترم تابستانه چیست؟

دکتر لاوری نیاد: دانشگاه آزاد اسلامی شهر جناح همانند سال گذشته امسال نیز تمام دروس عمومی را ارائه می دهد و دانشجویان این دانشگاه و دیگر دانشگاهها ( چه دولتی، چه آزاد و... ) می توانند از روز شنبه ( 1391/2/9 ) به آموزش دانشگاه مراجعه کنند.

 سپاس شده توسط abdollah_abi ، yousef_sh ، mohammad_p ، d.beckham ، milad ، armena
#2
آقای وحید از اینکه این مصاحبه کوتاه و جامع را انجام دادید نهایت تشکر و قدر دانی را داریم .
 سپاس شده توسط vahid


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان