رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک پیشنهاد برای انتخاب هیئت مدیره سایت
#1
یک پیشنهاد برای انتخاب هیئت مدیره سایت:

با قرار دادن دوره یکساله برای هیئت مدیره سایت یک هفته قبل از 13 فروردین هر سال به مدت یک هفته نظرسنجی قرار داده شود بصورتی که مثلا 20 نفر از فعالینترین ها در سایت در چارت نظرسنجی قرار گیرند و 4 نفری که بیشترین رای را از کاربران گرفته باشند به عنوان هیئت مدیره معرفی شوند .

با این کار کسانی روی کار خواهند آمد که خوانندگان بیشتر طرز نگارش و محتوای نوشته آن شخص را پسندیده اند و مزیت دومی که دارد نویسندگان در رقابت آزادی برای نوشتن بهتر می شتابند تا شانس گرقتن رای بیشتر از سوی مردم داشته باشند.

البته وحید و عبدالله از این قاعده مستثنی هستند.


? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? :yess:
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، مرد دانا ، mohammad ، کدخدا ، mohammad_p
#2
ایده خوبی هست ولی به اعتقاد بنده رای گیری برای ورود وکیل به کسوت نمایندگی رای دهندگان, بیشتر برای جاهایی هست که حقوق موکلین باید حفظ شود یا اینکه در محل مورد نظر قدرت و یا ثروتی وجود داشته باشد.
مدیران سایت جناح آنلاین جز برای زحمت کشیدن و انجام کارهایی که هزینه بردار هستند گرد هم نیامده اند . یعنی نه تنها سودی برای آنها به وجود نمی آید بلکه هزینه ایی هم بخاطر فعالیت هایشان بر آنها تحمیل میشود.
فعالیت مدیران سایت جناح آنلاین برای انجام کارهایی هست که موجب پیشرفت مردم و شهرمان باشد و انشالله که بتوانیم رضایت الله متعال را هم با خود داشته باشیم لذا بنظر بنده هرکس که آمادگی داشته باشد که فعالیتهای ما را انجام دهد, هزینه ها را متحمل شود, با همه افراد و شخصیتها مذاکره و صحبت نماید تا مسائل به سمت بهبود و ترقی به پیش رود و ....? به راحتی میتواند با نظر مثبت همین هسته مرکزی وارد کار شود و نیاز به رای گیری نیست.
 سپاس شده توسط کدخدا ، مرد دانا
#3
اتفاقا پیشنهاد بسیار مفیدی است انشاءالله باید برای انتخاب هیئت مدیره سال بعد آماده بشویم فقط یک نکته از قلم نیفته فکر کنم هیئت مدیره هفت نفر هستند حالا دو نفر که ثابت هستند میمونه پنج نفر چون وقتی جمع به صورت تعداد فرد باشه بهتر نتیجه معلوم میشه هفت نفر به از شش یا هشت نفر است .
#4
خوبه اتفاقا بهتره از این برنامه ها باشه . زیرا اینطوری میشه که کسانی که مسئولین اجرایی یک کار می شوند بر اساس توانایی انتخاب می شوند و مطمئنا حالا که قرعه ی کار در دور اول به نام ما هفت نفر افتاده است باید با حمایت از همه کاربران و افزایش فعالیت ها ی در جهت ارتقای آن بکوشیم هر چند همانطور که هیئت مدیره تصمیم گرفته اند اصل برنامه ها شروعش از تابستان خواهد بود و علاوه بر فعالیت های سایت برنامه های دیگری هم در دست اجرا می باشد که این سایت به عنوان تالار گفتمان در نظر گرفته شده است .
 سپاس شده توسط مرد دانا
#5
من با توجه به گفته های اقای ابی با به رای گذاشتن انتخاب اعضای هیئت مدیره مخالفم امابه نظرم هرگاه اعضای هیئت مدیره در طول سال فرد مفید وخلاق دیگری رو شناسایی کردن اون رو هم وارد این هیئت کنن.درکل ورود اعضای جدید 50درصد با توجه به نظر اقایان ابی وپوریوسف و50درصد دیگه باتوجه به نظر بقیه اعضای هیئت مدیره
 سپاس شده توسط سیاستمدار
#6
من نظر خودم رو اگه بخوام بگم، در کل مخالفم. دلیلم هم فکر کنم تا حدودی موافق باشید.

رای گیری با اینکه یکی از دموکراتیک ترین روش ها برای انتخاب افراد است و معمولا برای انتقال قدرت بین افراد استفاده میشود و خیلی وقت ها جوابگوست، اما در مواردی هم ضعف هایی دارد که به نظرم این یکی از آن موارد است. اولا اینکه اینجا قدرتی در کار نیست که برای انتقال آن رای گیری شود. دوما رای گیری آن هم اینترنتی !!! . رای گیری اینترنتی یک آنکه عدالت در آن تضمینی نیست.
دوما اینکه چون هویت اشخاص ناشناس است و شاید چندان دقتی در رای خود نداشته باشند.
سوما احساس مسئولیتی در قبال آن شاید از طرف رای دهندگان وجود نداشته باشد که این باعث می شود دو روز دیگر برای اعضای آن مسئولیت ها و مشکلاتی ایجاد کند.
چهارما میزان فعالیت اینترنتی کاربر ملاک نیست و اتفاقا در اهداف سایت گسترش فعالیت ها از مجازی به حقیقیست. پس ما باید پیوندی بین دنیای مجازی و حقیقی ایجاد کنیم و همین استعداد یابی ها خودش بسیار با ارزش است وقتی که استعدادهایی توسط مردم کشف می شوند، همان افراد خود با انگیزه شده و از شایسته گزینی مردم پی به فرهنگ مردم خواهند برد و پیشرفت فرهنگی را میتوان مهمترین هدف سایت و گروه و تمام کاربران دانست.
و در آخر اینکه این سایت منفعت مالی ندارد و اتفاقا کلی هم ضرر مالی و زمانی شاید به دنبال داشته باشد و انشالله در تابستان که فرصت کافی در اختیار داریم جلسات بیشتری در مورد مباحث مختلف بگیریم که خود وقت گیر است.

در کل هدف ما جلب اعتماد است و امیدواریم به مرور این اعتماد افزایش یابد تا با همین سبک گزینش افراد رضایت مخاطبین هم در نظر گرفته شود.

نقل قول:من با توجه به گفته های اقای ابی با به رای گذاشتن انتخاب اعضای هیئت مدیره مخالفم امابه نظرم هرگاه اعضای هیئت مدیره در طول سال فرد مفید وخلاق دیگری رو شناسایی کردن اون رو هم وارد این هیئت کنن.درکل ورود اعضای جدید 50درصد با توجه به نظر اقایان ابی وپوریوسف و50درصد دیگه باتوجه به نظر بقیه اعضای هیئت مدیره
قسمت اولی پیشنهادتان موافقم و پیشنهاد جالبیست. اول میخواستیم سالانه این کار را انجام دهیم ولی الان که میبینم چون ابتدای راه هستیم اضافه کردن افراد شایسته در زمان های مختلف هم ایده جالبیست و انشالله عملی شود.
قسمت دوم هم بیشتر به حق "وتو" شبیه است و کار جالبی نیست و رای هیئت مدیره ضریب مختلف ندارد بلکه هر کسی با یک رای ( اما با دلیل منطقی و قانع کننده ) میتواند ابراز نظر کند.
موفق باشید.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، mohammad_p
#7
درست است که عده ای یا این که فعالیت زیادی در سایت دارند? شاید نخواهند جز هیئت مدیره باشند اما در مورد وظاعف هیئت مدیره خوب توضیح داده نشده شاید کسانی? تمایل به حضور داشته اما برای انجام این وظاعف نامناسب یا از? پس آن بر نیایند

کاربران به نگارش های رای گیرنده که در طول یک سال انجام داده رای میدهند نه به سر و شکل و خوصوصیات اخلاقی ... برای پرهیز از به وجود? چنین مسئله ای کسانی تمایل دارند نام کاربری آنها به صورت مستعار باشد پس از اعلام نتیجه نام واقعی انها رویت شود .

خلاصه این یه پیشنهاداست اگه قضیه اینکه اعضا باید مسئول و پاسخگوی مطالب نوشته شده در سایت باشند ضرورتی ندارد رای گیری شود? اما اگر کنترل بر نوشته ها باشد یعنی سطح دسترسی مدیران (بجز وحید وعبدلله)? از کاریران بیشتر باشد اعضا نباید ثابت باشند چون تا چند مدت دیگر برخورد سلیقه ای میشود ( همانند قفل کردن تاپیک ها در مواقع نامناسب و غیر منتظره و? دسترس به آیپی ها افراد و..) البته تا کنون از هیئت مدیره جدید چنین موردی دیده نشده . حال اگر مورد اول بود میتوان رای گیری قرار داد که بهترین نویسندگان از دیدگاه کاربران هر سال انتخاب شوند .

حال اگر وظاعف هیئت مدیره روشنتر توضیح داده شود معلوم خواهد شد که نیاز به رای گیری هست یا خیر سپاس شده توسط مرد دانا ، سیاستمدار


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان