رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با قاتل دوست نشو
#1
بسم الله الرحمن الرحیم
با قاتل دوست نشو
برادرم
جسم سالم و سلامت روان در گرو تغذيه پاک و? سالم است. و همینطور تغذیه ناسالم و ناپاک تاثیرات منفی زیادی بر? بدن و عقل و روح روان انسان خواهد گذاشت.
امروز آفتی از بین برنده دشمنی در لباس دوست و قاتلی در لباس رفیق محترمانه در بین دستانی در دل سینه هایی در طاقچه? ها و قفسه ی مغازه هایی در جامعه آشکار و پنهان به نام سیگار در چرخش است که از خدا بی خبرانی آن را ترویج کرده و می کنند. و کسانی با استعمال آن، خود و دیگران را مورد اذیت و آزار قرار داده اند!
چه سربلند است آن کسی که این دشمن را شناخته و فریفته آن نشده است . چه زیبا و خوشبو است آن دهانی که همیشه پاک و مطهر است و جز کلمات زیبا و پاک از آن شنیده نمی شود. و چه نازیباست دهانی که با پخش دود و بوی بدش همنشینان را مورد آزار قرار می دهد .
سیگار بدن را به طور کلی ضعیف و ناتوان می کند : قلب را ناتوان ، ریه ها را سرطانی ، سینه ها را بیمار ، ذوق و? اشتها را مختل ، اعصاب را خسته و پوست چهره و بدن را متغیر می سازد.
علوم پزشکی تاکید می کند که سیگار با داشتن ( زهر? نیکوتین ) سبب بیماری ها و امراض و سرطان ها می شود. نیکوتین مغز را نیز متاثر می کند و بی خوابی و ناراحتی فکر ی و اندوه و سستی اراده و ضعف حافظه و تنبلی و خستگی و ضعف جنسی را منجر می شود تا جایی که کتابها و مقالات فراوانی در این باره نوشته شده است.
سیگار نیز همانند شراب ، قمار و دیگر جهالت های شهوانی مومنان را از ذکر الله , دعا ، نماز جماعت ، روزه داری , پیشرفت علمی و ترقی روحی منع می کند و شخص را? به سوی لهو و لعب سوق می دهد.
پس باید بدانیم که (ما كرّه العبد للخير فهو شر ) هر آنچه بنده را نسبت به خوبی ها منفور سازد پس آن چیزی نیست جز شر و بدی!
و هر آنچه که سبب شود فرد با آن با اهل فسق مخالطت کند و کم کم با دوستان بد انس بگیرد و از الله غافل شود تا اینکه دست به مواد مخدر بزند و خود را بدین صورت از جامعه عقب بیندازد چیزی جز شر و بدی نیست و نخواهد بود.
اعتیاد به دود سیگار مقدمه ای بر اعتیاد به مواد خانمان سوز مخدر است. آیا رواست که انسان مال خود را به سم بدهد تا خود و دیگران را مسموم سازد؟ آیا بهتر نیست به جای این پولی که صرف سیگار می کند با مال خود گرسنه ای را سیر ، بیماری را درمان و درمانده ای را یاری دهد؟!
? فرشتگان نیز در امان نیستند از بوی بد دود سیگار!!! از پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم با سند معتبر نقل شده است که ایشان فرموده است : (( از آنچه كه آدميزاد از آن ناراحت مي شوند ملائكه نيز از آن ناراحت و اذيت مي شوند.))
وسوسه شیطان , دوستی با بدان , همنشینی با فاسقان , تاثیرات منفی ماهواره , سهل انگاری در عبادات , رغبت به نافرمانی خداوند , فراموش کردن روز حساب , کوچک بینی خداوند!! از مهمترین اسباب سیگار کشیدن هستند.
پیامبر صلی الله علیه وسلم فرموده اند: ((هر کس زهر بخورد و خود را بکشد، آن زهر در دستش خواهد بود و در ميان آتش جهنم تا ابد از آن مي چشد.))
دوست من، ای برادرم باور کن که دست کشیدن از سیگار هرگز? کاری? محال و مستحیل نیست و یا? غیر ممکن نمی باشد؛ فقط و فقط این امر نیازمند شجاعت و غیرت و قوت اراده و کمک خواستن از الله و قطره ای اشک در درگاه آفریننده ی دانا و مهربان تو است تا یاری ات دهد.
در حدیث قدسی آمده است که اللهِ بسیار مهربان و آمرزنده می فرماید : (( اي بني آدم مادامی که مرا بخوانی و به من اميدوار باشي، همه ی آنچه را که از تو سرزده، مي آمرزم و پروا هم ندارم.))

گر بناليدى و مُستغفِر شدى? ? ? ? نورِ رفته از كرم ظاهر شدى
ليك استغفار هم در دست نيست? ? ? ? ذوقِ توبه نُقل هر سر مست نيست
زشتى اعمال و شومىِّ جُحود? ? ? ? راه توبه بر دل او بسته بود
از نياز و اعتقاد آن خليل? ? ? ? گشت ممكن امر صَعب و مُستحيل

بهمن ماه 1390 هـ ش
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان