رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار تجزیه استان استفاده انتخاباتی دارد/جباری صدای حسنی را مستقیما تکذیب نکرد!
#1
به گزارش جناح آنلاین و به نقل از سایت هرمزآنلاین, احمد جباری در مصاحبه ایی با روزنامه ی محلی صبح ساحل ضمن اجتناب از اشاره ی مستقیم به صدای منتشر شده ی نماینده لار توسط جناح آنلاین, مطرح شدن این دست مسائل را بخاطر استفاده ی انتخاباتی دانست .

احمد جباری در ابتدای مصاحبه اش تصریح میکند : من از گذشته با طرح مباحثی از این دست مخالف بوده ام و مخالفت من هم دلایل گوناگونی دارد. این دلایل را چند وقت پیش که یکی از فرماندهان نظامی درباره ضعف هرمزگان بیان کرده بود، به طور مفصل بیان کردم.

احمد جباری که در این گفتگو تاکید میکند : این که هر از چندگاهی برخی مسائلی از این دست را مطرح می کنند بیشتر به خاطر ایام انتخابات است. به هر حال این یک دغدغه جدی برای مردم استانمان است که از سوی برخی افراد سود جو هم مورد بهره برداری انتخاباتی هم قرار می گیرد.

[عکس: 7872.jpg]

او در قسمت دیگری از گفتگوی خود میگوید : ببینید، گام اصلی ما و حرف اصلی ما این است که اگر بنا به توسعه است و پیشرفت باید از دل هرمزگان استفاده شود. اما ما هم به عنوان نماینده مردم باید در تمامی زمینه ها تدبیر کنیم. تدبیر ما تهیه طرحی است که آن را مشروط گذاشته ایم. اگر و اگر بخواهند بخش هایی از استان هرمزگان را مثلا بخش هایی از غرب استان هرمزگان را در قالب استانی جدید با بخش هایی از دیگر استان ها ترکیب کنند. تاکید ما این است و طرح و برنامه ما این است که باید شهرستان بندرلنگه به عنوان مرکز استان جدید مطرح شود.

نکته ی مهم اینجاست که احمد جباری طی دو مصاحبه ایی که بعد از انتشار صدای نماینده لار توسط جناح آنلاین, انجام داده است , در هیچکدام از آنها توافق پشت پرده ی خود با نماینده ی لارستان را مستقیما تکذیب نمیکند .


در همین حال روزنامه ی ندای هرمزگان در سرمقاله ی خود به قلم خلیل درخورد تاکید میکند : طرح استان خلیج فارس متشکل از جزایر استان هنوز به سرانجام نرسیده است که به نظر می آید احمد جباری -نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی- برای مستحکم کردن پایه های خود برای حضور مجدد در مجلس شورای اسلامی رو به وعده هایی آورده که بیان آن ما را به یاد ضرب المثل «بزک نمیر بهار می یاد کمبزه با خیار می یاد» می اندازد.
نکته جالب تر هم اینکه این نماینده مجلس در جریان جدایی پارسیان از هرمزگان و الحاق آن به استان فارس موضع گرفت اما بعدها مشخص شد که وی با نماینده لار صحبت هایی داشته که با الحاق بخشی از مناطق غرب هرمزگان استانی با مرکزیت لارستان تشکیل شود، موافق است. نماینده غرب هرمزگان پس از انتشار سخنان حسنی نماینده لارستان واکنشی نشان نداد که عدم واکنش از سوی جباری می تواند تائید کننده سخنان حسنی باشد.

آقای درخورد ادامه میدهد : با همه این اوصاف به نظر می رسد که پشت این قضایا موضوعات دیگری پنهان است که شاید ما از آن بی اطلاع هستیم. اما نکته مثبت جریان این است که مردم غرب هرمزگان بویژه پارسیان در تابستان امسال با صراحت پاسخ این ادعاها را داده و دیگر هم نیازی نیست که شخصی در آستانه انتخابات به طرح آن با روشی دیگر بپردازد که نه ثمری دارد و نه عملیاتی است و تنها و تنها بیان آن نوعی بازی با احساسات مردم هرمزگان است.

بدون شک مردم خواسته هایی دارند که اگر بخواهد عملی شود با شرایط موجود هم امکان آن وجود دارد. از سوی دیگر مردم هم در شرایط فعلی می دانند که این نوع وعده در زمان اندک عملی نمی شود هیچ، بلکه وعده سر خرمن دادن است. پس بهتر است آقای جباری اگر به دنبال ترمیم جایگاه خود و حضور مجدد در مجلس شورای اسلامی است وعده هایی دهد که درصورت توان انجام آن نیازهای ضروری مردم آن سامان را برآورده سازد از جمله رفع بیکاری و...


*** با توجه به اشاره ی غیر مستقیم حاج احمد جباری به انتشار خبر اظهارات نماینده ی لارستان در مجلس هشتم و ذکر اینکه انتظار این دست مطالب در جهت بهره برداری انتخاباتیست و از آنجا که منبع این خبر جناح آنلاین میباشد, لازم میدانیم ضمن احترام به سخنان نماینده مردم در مجلس, خاطرنشان سازیم که وظیفه ی تنویر اذهان جامعه و آگاه سازی و اطلاع رسانی به آن, هدف و وظیفه اییست که جناح آنلاین بدور از هرگونه غرض و هدف سیاسی بدان افتخار کرده و ادامه میدهد, لذا انتشار این مطلب و صدای نماینده لار تنها در این راستا بود که هرگونه شائبه ی فعالیت پشت پرده رفع گردد. در صورت نادرست بودن اظهارات علی اصغر حسنی, از نماینده محترم آقای جباری درخواست کردیم با تکذیب مستقیم آن, سوال شکل گرفته در ذهن مردم را پاسخ دهند.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان