رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیانیه جنبش اخوان المسلمون مصر به مناسب اولین انتخابات آزاد کشور پس از انقلاب
#1
جناح آنلاین : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جماعت دعوت و اصلاح ایران , اصلاح, جنبش اخوان المسلمون مصر بعنوان مهمترین تشکل سیاسی-اجتماعی این کشور پس از برگزاری اولین انتخابات کشور مصر طی بیانیه ایی خطاب به ملت مسلمان مصر تاکید کرد : ترجيح داديم قبل از اعلام نتايج انتخابات، شما را مخاطب قرار دهيم و سپاس و تقدير فراوان خود را به پاس ساختن يك روز تاريخي و يك نقطه عطف مهم در زندگي همه ما مصريان، نثار شما كنيم. استقبال شما از انتخابات بي‌سابقه و در طول تاريخ مصر بي‌نظير بود.


بیداری اسلامی بی نظیر ملتهای منطقه همچنانکه باعث وحشت صهیونیزم و مستکبرین جهان شده است , موجبات خوشحالی مردم منطقه را فراهم آورده است .

متن بیانیه اخوان المسلمون مصر بدین شرح است :

ملت بزرگ مصر!

ترجيح داديم قبل از اعلام نتايج انتخابات، شما را مخاطب قرار دهيم و سپاس و تقدير فراوان خود را به پاس ساختن يك روز تاريخي و يك نقطه عطف مهم در زندگي همه ما مصريان، نثار شما كنيم. استقبال شما از انتخابات بي‌سابقه و در طول تاريخ مصر بي‌نظير بود.

شما با اين حضور، آينده‌اي با شكوه براي خود و براي آيندگان در پرتو آزادي، كرامت، سروري، دمكراسي، دادپروري و بيداري رقم زديد؛ مواهبي كه خداوند بزرگ و بخشنده بر ما ارزاني خواهد فرمود، همچنان‌كه اين انقلاب بزرگ را بر ما ارزاني داشت و فضل آن جز به خداوند، به كسي برنمي‌گردد.

سپاس ما در پيشگاه شما، براي مشاركت متمدنانه منحصربه‌فردتان، و ابراز رأي در اين انتخابات – صرف‌نظر از نتيجه آن – است. ما به اراده شما احترام مي‌گذاريم و به انتخاب شما – هرچه باشد - راضي هستيم. اين مقتضاي همان دمكراسي است كه به سوي آن فرا مي‌خوانيم و به آن التزام داريم.

همچنين از همه كساني كه در برگزاري و نيز تأمين امنيت انتخابات مشاركت نمودند، تشكر مي‌كنيم.

صحنه باشكوه حضور فراگير ديروز و امروز شما در حوزه‌هاي رأي‌گيري، نشان داد كه:

? ? *? ? آزادي جوهر حيات است و سرچشمه باشكوه‌ترين و گرامي‌ترين رفتارها و ويژگي‌هاست.
? ? *? ? استبداد و ديكتاتوري اين رفتارها و ويژگي‌ها را دفن مي‌كند و بدترين غرايز انسان را مسلط مي‌كند.
? ? *? ? ملت مصر، بر خلاف بافته‌هاي دروغگويان، ملتي فرودست و منفي‌گرا نيست؛ بلكه ملتي آزاده، مثبت‌نگر، آگاه و بزرگوار است.
? ? *? ? اين ملت در انقلاب 25 ژانويه را با تقديم خون‌ها و جان‌هاي گرانبها پيروز شد و ديوار ترس را درهم ريخت.
? ? *? ? اين ملت همچنين در روزهاي 28 و29 نوامبر (7و8 آذر) بر اقدامات تروريستي و آشوبگرانه و نيز شايعات هدفمندي كه طيفي از رسانه‌ايها، سياسيون و نخبگان درباره حمام خوني كه به راه خواهد افتاد و تقلب بي‌حد و حصر و... ترويج مي‌كردند، پيروز شد و با حضور ميليوني و ساعت‌ها انتظار در صفوف طولاني - و در بعضي مناطق در زير باران – ثابت كرد كه تحليل‌هاي مغرضانه بعضي رسانه‌ها و سياسيون، بي‌اساس و تنها در جهت وقت‌كشي و آشوب‌افكني است.
? ? *? ? برگزاري انتخابات در زمان تعيين شده تصميم درستي بود و خواسته ما هم همين بود.
? ? *? ? خواسته‌هاي والا و ارزشمند ميدان التحرير، و اهداف تحصن‌كنندگان آن، تنها از طريق صندوق‌هاي رأي امكان تحقق دارد، تا قدرت از شوراي نظامي به غيرنظاميان منتخب ملت واگذار شود.

ما در عين خوشوقتي از اين رويداد دمكراتيك عظيم و فرخنده، مراتب تأسف خود را از هجمه‌هاي رسانه‌اي قبل و اثناي انتخابات اعلام مي‌كنيم و گمان نمي‌كنيم بعد از انتخابات نيز اين روند متوقف شود. اين وضعيت را چند روز پيش، نشريه "فارين پوليسي" به‌عنوان فوران سياسي رسانه‌هاي مصر عليه جنبش اخوان‌المسلمين توصيف كرد. از ملت مصر مي‌خواهيم از اين گونه تبليغات مغرضان متأثر نشوند و اخبار و ديدگاه‌ها را در ترازوي خرد و عاطفه بسنجند. ما به هوشمندي شما و سلامت طينت و آشنايي شما با حقايق باور داريم .. (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ ولَوْ عَلَى أَنفُسِكُمْ أَوِ الوَالِدَيْنِ والأَقْرَبِينَ) (النساء: بخشي از آيه 135).

اخوان‌المسلمين
قاهره، 4 محرم 1433، برابر با 29 نوامبر2011.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان