رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کارهایی که تنها با سفر مسئولین تکمیل میشوند > نظر شما درباره عملکرد شوراوشهرداری
#1
شورای اسلامی شهر و منصوب خلف شان در در مقام شهردار جناح را همواره باید جزو پرادعاترین و در عین حال کم کارترین شوراهای منطقه جای داد .
البته این جمله را نباید تعبیر به این کرد که خدای ناخواسته کارهای انجام شده در نظر گرفته نمیشود . گلایه و تذکر ما در آنجاست که مسئولین محترم در شورای شهر و شهرداری(شورا مستقیما در عملکرد شهرداری دخیل تلقی میگردد) کارها را یا انجام نمیدهند یا اگر شروع کنند به اتمام نمیرسانند . اما نکته جالب در سرنوشت طرحهای نیمه کاره است .
سرنوشت همه ی طرحهای نیمه کاره شهر ما به اینجا ختم میشود که یا باید با سفر مسئولی از استان یا شهرستان به جناح تکمیل شود یا همان نیمه کاره مانده و فرسوده شود .
اکثر فلکه ها و میدانهای شهر ما پیرو همین قاعده است . میدان ورودی شهر جناح در جلو پاسگاه مدتها نیمه کاره رها شده بود تا اینکه در یکی از روزها شاهد بسیج تمامی نیروهای شهرداری به طور شبانه روزی در جهت تکمیل این فلکه بودیم . اما نکته تاسف آور اینکه همه این زحمات فقط و فقط برای این بود که گویا در ان مقطع استاندار هرمزگان قصد سفر به جناح را داشت . گویی این طرحها برای مردم جناح ساخته نمیشوند .
یا اخیرا در بحث فلکه مرکزی که در مقابل بخشداری جناح قرار دارد , پس از مدتها رها شدن و نبود کوچکترین فعالیت , به یکباره شاهد فعالیت همه جانبه و شبانه روزی شهرداری در جهت تکمیل این میدان بودیم . در همین مورد هم معلوم شد که این فعالیتها تنها به یمن سفر مسئولین استان و شهرستان به شهر ما انجام میشده اند .
حال به نظر شما اگر کاملا بی طرفانه بنگریم این دوگانگی چگونه قابل توجیه است؟

گویی مسئولین ما در شهرداری و شورای شهر برای مردم کار نمیکنند . مثلا در بحث پل اتخان و کشیدن جاده ایی انحرافی از کنار استادیوم تلاش که پس از روزها خاک خوردن مردم و وسایل نقلیه شان با یک اشاره آقای جباری در نماز جمعه , به عصر نرسیده کل مسیر خاکی آسفالت شده بود . چرا باید مسئولین ما? این برخوردها را داشته باشند؟ چرا در مقابل درخواستهای مردم برای آسفالت و روکش بودجه موجود نیست اما با یک اشاره نماینده مردم در مجلس همه بی بودجه بودن ها فراموش میشود؟ چرا کارهایی که از چشم مسئولین بالاتر دور میماند با سرعت حلزونی پیش میروند اما کارهایی که با دستور و گوشه چشم مسئولین ارشد میباشند با سرعت باورنکردنی تکمیل و به انجام میرسند؟

مثلا در بحث بوستان شهر جناح یا خیابان پلی . هردو این طرحها چنان در حال انجام اند که جز یاس نسبت به تکمیل چیزی در خاطر همشهریان خطور نمیکند . احتمالا در همین طرحها هم باید منتظر سفر و دستور مسئولین استان یا نماینده مجلس باشیم.
عجیب نیست اگر فرداروز مردم ما مجبور باشند برای کوچکترین امورشان منتظر دستور نماینده خود در مجلس باشند .
از همین جا هم درخواست میکنیم جناب آقای جباری در سفر بعدشان به جناح دستور تکمیل بوستان , روکش آسفالتها , تکمیل چراغانی بلوار ورودی , تکمیل روکش آسفالت این بلوار , سنگفرش پیاده روها و ..... را به مسئولین جناح ابلاغ نمایند .

در همینجا یادم آمد که همه اینها به یکطرف , نابسامانی و بی نظمی در اداره برق به یکطرف . عدم علاقه این برادران به انجام مشکلات مردم و امور ایشان از گله مندی های همیشگی مردم جناح بوده و هست . چراغ های خراب و فرسوده ی شهر ما که هرگز تعمیر و تعویض نمیشوند? یا ارجاع کوچکترین کارها به اداره برق شهرستان از مشکلات عدیده این اداره است . اخیرا شاهدیم که وقتی پس از سالها شهرداری و اداره برق شروع به تعویض چراغانی بلوار ورودی جناح کرده اند , هم روند بسیار بسیار کند در انجام این طرح همشهریان را آزار میدهد و هم اینکه به وضوح معلوم است که تیرهایی که در حال نصب در بلوار جناح هستند همگی زنگ زده بوده و کهنه میباشند . همچنین اینکه نصب همین تعداد بسیار معدود از آنها نیمه کاره رها شده و کج بودن آنها به آسانی قابل تشخیص است . اینها همه نشان از کوتاهی و عدم دقت مسئولین امر میباشد
همچنین اخیرا در طرح تعیین تکلیف اراضی مورد اختلاف در شهرستان بستک , عملکرد بسیار ضعیف شورای جناح به چشم میخورد . در حالیکه در اکثر مناطق شهرستان حتی کارهای تعیین تکلیف توسط شورا همان منطقه انجام شده است , در جناح کوچکترین قسمت کار یعنی مهر و امضای دفتر شورا زیر استشهاد نامه به مشکلی بدل شده است که همه را در زحمت انداخته است .

همچنین در بحث استقرار شورای حل اختلاف قصور باورنکردنی مسئولین ما به چشم میخورد . در حالیکه دفتر شورای حل اختلاف جناح تعطیل شده , مردم مجبورند برای امور خود به کهتویه مراجعه کنند .

حال میدانید درد از کجا بیش از پیش میشود؟ اینکه مسئولین ما با اینهمه کوتاهی ها , در مقام ادعا بسیار فعالند . حتی کارهایی که با زحمت دیگران انجام میشود را حاضرند به نام خود تمام کنند . چه در شورا چه در شهرداری و چه آموزش و پرورش و .... . مسئولین ما عادت کرده اند که در خیلی مواقع نان به نرخ روز مصرف نمایند . آنها کرامات عجیبی دارند .

میدانید از کرامات آنها چیست؟ اینکه یا چیزی نمیخورند یا هم اگر خوردند میشوند مصداق این ضرب المثل که : از کرامات شیخ ما این است , شیره را خورده میگوید شیرین است !
#2
همه چی آرومه تو به من دل بستی

این چقد خوبه که تو کنارم هستی

همه چی آرومه غصه ها خوابیدن

شک نداری دیگه ،تو به احساس من

همه چی آرومه من چقد خوشحالم

پیشم هستی حالا به خودم می بالم

تو به من دل بستی از چشات معلومه

من چقد خوشبختم همه چی آرومه


تشته ی چشماتم منو سیرابم کن

منو با لالایی دوباره خوابم کن

بگو این آرامش تا ابد پابرجاست

......

.............

حکایت شورای ما همینه !
#3
همینکه اداره برق به مردم توجهی نداره هم ناشی از این میتونه باشه که شورامون عرضه ایی نشون نمیدن و تذکری بهشون نمیدن


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان