رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماهواره AUTSAT سال 1391 به فضا پرتاب مي‌شود
#1
مدير پروژه ماهواره دانشجويي دانشگاه اميركبير با بيان اينكه ماهواره AUTSAT يك ماهواره مهندسي دانشگاهي است، گفت: اين ماهواره تا سال 1391 به فضا پرتاپ مي‌شود.

به گزارش خبرنگار علمي «خبرگزاري دانشجو»، سيد مصطفي صفوي صبح امروز در نشست خبري ماهواره AUTSAT در دانشگاه اميركبير اظهار داشت: ماهواره AUTSAT يك ماهواره تحقيقاتي دانشگاهي است كه در دانشگاه اميركبير و توسط سازمان فضايي ايران طراحي و ساخته شده است.

وي با بيان اينكه اين ماهواره داراي وزن 80 كيلوگرم است، افزود: ماهواره AUTSAT در ارتفاع 661 كيلومتري و زاويه تعامل 98 درجه در مدار زمين، قرار مي گيرد.

مدير پروژه ماهواره دانشجويي دانشگاه اميركبير اظهار داشت: بر روي اين ماهواره چهار دوربين با رزولوشن 120 متر نصب شده كه قرار است اين ماهواره پوشش گياهي كشور را رصد و اطلاعات لازم را ذخيره و ارسال كند.

صفوي با اشاره به همكاري 65 نفر از دانشگاهيان دانشگاه اميركبير در پروژه ماهواره AUTSAT گفت: در اين پروژه 15 استاد دانشگاه اميركبير و 50 نفر از دانشجويان و فارغ التحصيلان مقطع دكترا و كارشناسي ارشد فعال هستند.

وي اظهار داشت: براي اجراي پروژه ماهواره AUTSAT دانشكده‌هاي هوا و فضا، مهندسي برق، مهندسي كامپيوتر و مهندسي مكانيك به طور فعال درگير بودند و از تخصص سه دانشكده نساجي، مهندسي مواد و مهندسي صنايع نيز استفاده شده است.

مدير پروژه ماهواره دانشجويي دانشگاه اميركبير ميزان عمر مفيد ماهواره AUTSAT را سه تا پنج سال ارزيابي كرد و گفت: ماهواره AUTSAT از توانمندي بيشتري نسبت به ماهواره اميد برخوردار است.

صفوي با بيان اينكه آغاز ساخت اين پروژه خرداد ماه سال 1386 و مدل مهندسي ماهواره AUTSAT در بهمن ماه سال 1389 به نتيجه رسيده است، افزود: اين ماهواره در اتحاديه جهاني مخابرات، ثبت بين المللي شده و تمام ضوابط و مقررات راديويي را طي كرده است.

وي در پايان تصريح كرد: ايستگاه زميني اين ماهواره در محوطه دانشگاه تاسيس شده و بزودي به بهره برداري مي رسد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان