رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آيت الله نورمفيدي : ام المومنين عايشه (رض) همواره مورد احترام امام علي (ع) بودند
#1
به گزارش جناح آنلاين به نقل از روابط عمومي مركز بزرگ اسلامي شمال كشور، آيت‌الله سيدكاظم نورمفيدي، در جمع مديران و رابطان مدارس علوم ديني اهل سنت استان گلستان اظهار داشت: مسلمانان اعم از شيعه و سني بايد سپاسگزار فتواي وحدت آفرين و تاريخي معظم‌له باشند.
[عکس: A0677557.jpg]
وي با بيان متن فتواي مقام معظم رهبري درباره هتك حرمت به ام‌المومنين عايشه (رض) تصريح كرد: بعد از جريان جنگ جمل امام علي (ع) با احترام عايشه (رض) را به مدينه فرستادند و به ايشان هيچ‌گونه بي‌احترامي نكردند.

نماينده مقام معظم رهبري در استان گلستان با اشاره به نقش حوزه‌هاي علميه در گسترش دين اسلام گفت: مدارس ديني و حوزه‌هاي علميه مهم‌ترين و با عظمت‌ترين خدمات را براي دنياي اسلام انجام داده‌اند و ميراث گرانبهاي اسلام و قرآن را پرورش داده‌اند.
آيت‌الله نورمفيدي، اظهار داشت: هما‌ن‌طور كه حوزه‌هاي علميه همواره در طول تاريخ با شرايط زمان خود همگام بوده‌اند، در شرايط كنوني نيز بايد به علم روز مجهز باشند.

وي با اشاره به اينكه همواره در طول زمان‌هاي مختلف شبهاتي در دين به وجود آمده است، افزود: فلاسفه و علما براي پاسخ دادن به هر گونه شبهه در دين حتي جان خود را به خطر انداختند تا بتوانند دامان اسلام را از هرگونه آفتي پاك نگه دارند.

نماينده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبري تصريح كرد: در جهان امروز شبهه عليه دين مبين اسلام با اشكال ديگري همچون اومانيست يا انسان محوري بروز كرده است كه در اين انديشه اصل و ريشه دين مورد ترديد واقع شده است.

آيت‌الله نورمفيدي، مبارزه و پاسخگويي به اينگونه شبهات را وظيفه تمامي دينداران عالم اعم از مسلمان و غيرمسلمان دانست و اضافه كرد: در برخي جوامع برداشت‌هاي مختلفي از دين مي‌شود، به گونه‌اي كه عده‌اي كاملا دين را رد مي‌كنند و بعضي آن را امري فردي و شخصي مي‌دانند.
وي افزود: گروهي به خداوند متعال ايمان دارند در حالي كه به هيچ ديني مقيد نيستند و برخي نيز طرفدار جدايي دين از امور حكومتي مي‌باشند.

امام جمعه گرگان، با بيان اينكه برخي از اين شبهات حتي ميان بعضي از علماي اسلامي نيز به وجود آمده است، گفت: پاسخ به اينگونه شبهات وظيفه علما و روحانيون اعم از شيعه و سني است.
وي جنگ امروز دشمن عليه دين مبين اسلام را نوعي جنگ نامرئي اعلام كرد و گفت: اين جنگ قلب بشريت را نشانه گرفته و از جنگ نظامي به مراتب خطرناك‌تر است.

نماينده ولي فقيه در استان گلستان به هوشياري حوزه‌هاي علميه در كشورهاي مصر، سوريه، امارات و حتي وهابيان معتدل عربستان هم اشاره كرد و افزود: كتاب‌هاي اسلامي فراواني در زمينه‌هاي مختلف در اين كشورها تاليف شده است تا به تحولات موجود و شبهاتي كه عليه دين اسلام بروز مي‌كند، پاسخ دهد.
وي گفت: جهان اسلام هميشه به تربيت عالماني همچون آيت الله مطهري نياز دارد تا بتوانند مسائل موجود را مورد بررسي قرار دهند و در عين حال بتوانند استقلال حوزه‌ها را نيز حفظ كنند.

آيت‌الله نورمفيدي، به حفظ فقه سنتي با رعايت معيارها و موازين اما به صورت پويا تاكيد كرد و گفت: فقه سنتي به معناي تكرار سنت‌هاي قديمي نيست، بلكه بايد با حفظ اصول فقهي دين پوياتر شود.

وي در پايان تاكيد كرد: همه وظيفه داريم تا با معرفت، شناخت دين، اخلاص و شجاعت به روشنگري مردم اهتمام ورزيم و وظيفه خود را به خوبي انجام دهيم.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان